Anadolu – Fen Lisesi Müdürümüz

Atatürk’ün “Benim manevi mirasım ilim ve akıldır. Benden sonra beni izlemek isteyenler, bu temel eksen üzerinde akıl ve ilmin kılavuzluğunu kabul ederlerse manevi mirasçılarım olurlar.” sözünden yola çıkarak ülkemize ve insanlığa yapılacak en büyük katkının bilimin ışığında, nitelikli eğitimle nitelikli nesiller yetiştirmek olduğuna içtenlikle inanan bir eğitimci olarak görevimi büyük bir titizlik ve gururla yürütmekteyim.
Öğrenci, çalışan ve velilerimiz için “nitelikli eğitimde mükemmellik” hedefimizle örtüşen, ayrıcalıklı bir eğitim sistemi kurmak için okul müdürü olarak buradayım. Akcan Anadolu ve Fen Lisesi olarak Türkiye’de ve dünyada lider ve vizyon sahibi öğrenciler yetiştirmek için yola çıktık. Öğrencilerimizin fiziksel, düşünsel, sosyal ve kültürel düzeyde nitelikli gelişimlerini sağlamak, onlara 21. yüzyıl standartlarında bir yaşam ve öğrenme ortamı sunmak, potansiyellerini doğru bir şekilde değerlendirmek için çalışıyoruz.
Bir eğitim kurumunun en büyük değeri eğitimcileridir. Yüksek hedeflerimize ancak deneyimli bir kadro ile ulaşabiliriz. Bu görüşten yola çıkarak oluşturduğumuz, her biri donanımlı ve alanında tecrübeli eğitim kadromuzla hedeflerimize doğru güvenle yürüdüğümüze inanıyorum.
Akademik başarıyı ve yaşam becerileri başarısını dengeli bir şekilde öğrencilerimize sunmak eğitim felsefemizin temelini oluşturuyor. Bunu başarmak için özgün eğitim modellerimizi oluşturduk. Bilimin ve güncel gelişmelerin ışığında yenilenerek gelişecek olan eğitim modellerimiz, Akcan Anadolu ve Fen Lisesinin temel ayrıcalıklarındandır.
Akcan Anadolu ve Fen Lisesi akademik anlamda güçlü, yabancı dili en iyi şekilde kullanan, öz güveni yüksek, bilimsel düşünen, yaşadığı ortama değer katan, bütüne faydalı bireyler yetiştirmek üzere kurulmuş bir eğitim kurumu olup kısa sürede, önde gelen eğitim kurumları arasında yerini almıştır.
Lise, öğrenciye bilgi aktarılan ve aynı zamanda öğrencinin eğitimine ve hayatına anlam katan bir yerdir. Öğrencimizin kişisel, insani ve kariyer boyutundaki geleceği bizim önceliğimizdir. Deneyimli Öğretmen Kadromuz , her öğrencimizin geleceğini dikkatli bir şekilde inşa etmesine yardımcı olur.
Amacımız öğrencilerimize ve velilerimize, olumlu ve onları güvenle geleceğe taşıyacak bir yol sunmaktır.

ANADOLU VE FEN LİSESİ MÜDÜRÜ
AHMET ALKAN