Kurucumuzun Mesajı

ÖZEL AKCAN OKULLARINDA EĞİTİM-ÖĞRETİM

Okullar eğitim-öğretim kurumlarıdır, okulumuzda sınav sonuçları önemli olmakla beraber eğitim kalitesi açısından öğrencilerimizin kazanımları da bizler için son derece önemlidir. Öğrencilerimizin birer fert olarak yetiştirilmesini, yurduna, ailesine, kendisine nasıl faydalı olabileceğini anlamasını ve kavramasını sağlamak zorundayız.
Okullarımız ilkokul, ortaokul, fen ve anadolu lisesi olarak gençlerimizi geleceğe hazırlamaktadır. 1-6. sınıflar düzenli çalışma alışkanlığı kazanma ve etkin yabancı dil eğitimi dönemi, 7 ve 8. sınıflar LGS (ortaöğretim kurumlarına hazırlık) dönemi, 9 ve 10. sınıflar branşlaşan derslerin akademik çalışma dönemi, 11 ve 12. sınıflar TYT ve AYT (yükseköğretime hazırlık) dönemi olarak planlanmıştır. Gençlerimizi gelecekte iyi bir meslek sahibi ve en az iki yabancı dil bilen, ülkemizin ve dünyanın her yerinde, alanlarında başarılı olabilecek şekilde yetiştirmeyi hedefliyoruz.
Her öğrenci bizim için özeldir. Her alanda yetkin ve kendine güvenen çok boyutlu ve bağımsız düşünme yeteneği ile donanmış, toplumsal sorumluluk bilincine sahip bireyler yetiştirmek, bilimsel ve teknolojik gelişmelere ve üretilen bilgilerin topluma yayılmasına katkıda bulunmak okulumuzun üstlendiği en önemli görevlerindendir.
Bizleri tercih eden velilerimize teşekkür eder öğrencilerimize de yeni eğitim-öğretim yılında şimdiden başarılar dilerim.

Ender AKÇA
Özel Akcan Okulları Kurucusu